PLAŻE

Magiczna Caló des Moro

Bez wątpienia najpiękniejsza na Majorce, wraz z plażą Es Trenc.

Cala des Moro widziana ze ścieżki wzdłuż klifu.

Calo des Moro to mała dziewicza zatoczka położona na południowo-wschodnim krańcu Majorki, w gminie Santanyì, około 9 km od centrum miasta. Otoczonym przez wapienne klify, gdzie utworzyły się również małe naturalne jaskinie.

Urok Calo des Moro jest niepodważalny, nawet w wysokim sezonie. Czy znacie typowe obrazy „latających łodzi”, tego efektu optycznego cienia rzutowanego na dno morskie?

Tutaj jest on widywany na porządku dziennym, ponieważ woda bardzo często jest krystalicznie przejrzysta w odcieniach turkusu. Okoliczna przyroda, dzika i nieskażona, wśród sosen i krzewów sprawia wrażenie nieodkrytego zakątka raju.

Nic dziwnego, że jest ona w naszym  TOP5 ulubionych plaż Majorki. Nasza rada to unikanie jej w weekend: zatoczka ma tylko 40 metrów długości i nie jest zbyt szeroka. Oprócz tego, że nie znajdziesz miejsca na rozłożenie ręcznika, ryzykujesz, że nie będziesz w pełni cieszyć się tym miejscem i cudowną wodą ze względu na tłok. Najlepsze są poranne godziny, często na naszej wycieczce Cudowne Plaże Majorki zastajemy plażę praktycznie pustą .

Jeśli jednak nie znajdziesz miejsca, za Calo des Moro znajdziesz dwie inne zatoczki, idąc ścieżką około 100m przecinając roślinność.

Lazurowa woda w Maju.

Calo s’Almunia i Es Castellet de Ponent.

Jest to jedna z typowych dzikich zatoczek Majorki, więc nie ma tam pryszniców, toalet czy ratownika. Dostęp dla osób niepełnosprawnych jest również dość skomplikowany.

Częścią uroku Calo des Moro jest z pewnością jego trudny dostęp, będąc naprawdę odizolowaną plażą pośród dziewiczej przyrody.

Dojazd samochodem jest dość prosty, choć trzeba być ostrożnym, ponieważ Google Maps prowadzi  do miejsca, w którym parkowanie jest zabronione! Po zejściu na plażę nie mamy zasięgu w telefonie – jeszcze jeden powód, by w pełni cieszyć się spokojem zatoczki, prawda?

Chociaż ten parking znajduje się prawie kilometr od plaży, stanowczo polecamy zaparkować właśnie na nim.. Prawdą jest, że ​do samej zatoki doprowadzą nas utwardzone ulice, jednak są one zarezerwowane dla mieszkańców. A mandaty są bardzo wysokie!

Z parkingu idziemy spacerem  około 10/15 minut, aż dojdziemy do ścieżki z namalowanym na asfalcie napisem des Moro. Wchodzimy w roślinność i ścieżką wzdłuż morza kierujemy się do plaży. Jest też druga droga, prowadząca schodami do Calo s’Almunia.

Dodaj komentarz