IN VINO VERITAS część 2

Nigdzie tak dobrze nie zrozumiemy całego procesu produkcji, wyzwań jakie czekają co roku, oraz ogromu pracy jaki winiarze muszą włożyć abyśmy mogli rozkoszować się schłodzonym kieliszkiem wina do obiadu. Z resztą, nie od dziś wiadomo że wino pite w miejscu uprawy smakuje najbardziej!

Jjedne z najciekawszych winnic do odwiedzenia na Majorce. Specjalnie nie polecamy konkretnych butelek, bo wiemy, że są gusta i guściki. Jako ludzie jesteśmy podatni na sugestie, dlatego na takie degustacje warto podejść z otwartą głową i samemu ocenić, które propozycje producenta podobają nam się bardziej. Dawajcie znać w komentarzach gdzie byliście i co wam smakowało!

Czytaj dalej

PLAŻE MAJORKI – TOP10

Majorka ma do zaoferowania naprawdę sporo, począwszy od gór, kończąc na rajskich zatokach. Cala Torta znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Majorki, około dziesięciu kilometrów od małego miasteczka Artà.
Gmina Artà postanowiła zamknąć drogę kłódką i łańcuchem, aby chronić delikatny ekosystem wydm w okolicy. Kierowcy nie mogą parkować pojazdów na wydmach lub suchych korytach strumieni. Parking jest dostępny tylko po lewej i prawej stronie drogi gruntowej.

Czytaj dalej