MIEJSCOWOŚCI

Trójkąt bermudzki, czyli Magaluf

Na pewno słyszeliście o Magaluf, niewątpliwie jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych miejsc na Majorce.

Magaluf to centrum nocnego życia wyspy, ulubione miejsce angielskiej młodzieży (i nie tylko) na spędzenie urlopu pełnego muzyki i zabawy. Przez nas nazywany trójkątem bermudzkim wyspy – bar>basen>łóżko.

Wiekszość atrancji w Magaluf jest przeznaczona dla młodych i bardzo młodych ludzi (często średnio wieku nie przekracza 17 lat…) : parki rozrywki, zorganizowane zajęcia animatorskie, raczej tanie apartamenty i hotele, w których często dopiero późna nocą rozpoczyna się życie.

Ale to małe miasteczko w dzielnicy Calvià, niedaleko Palma de Mallorca, jest nie tylko miejscem dla młodych ludzi szukających „fiesty i zabawy”.

Pomimo negatywnej reputacji, Magaluf nie jest niebezpiecznym obszarem, jest bardzo dobrze strzeżony (zwłaszcza w ostatnich latach, oczywiście zdażają się kieszonkowscy), w jego pobliżu znajdują się plaże i atrakcje ukierunkowane także na bardziej spokojną turystykę rodzinną.

Vamos a Magaluf!

Magaluf składa się zasadniczo z ulicy Punta Ballena, „The Strip”, wzdłuż której powstaje niekończąca się seria barów, klubów i restauracji typu fast food. Minęły lata, odkąd ta mała mieścina w części Calvia stała się jednym z najlepszych miejsc życia nocnego w Europie, stałym miejscem letnich wycieczek najsłynniejszych DJ-ów.

Pewne jest, że BCM Palace Dance to największa dyskoteka, jaką można tam znaleźć. Trzy piętra, możliwość zmieszczenia 5000 osób i specjalne imprezy każdego lata z DJ-ami kalibru Davida Guetty lub Axwella, którzy co roku przyjeżdżają na Majorkę, aby ożywić noce Magaluf!

Magaluf oferuje również niekończącą się serię barów, pubów, dyskotek i wielu różnych atrakcji od imprez na łodzi po imprezy przy basenie. Aby wziąć udział w takim wydarzeniu wystarczy wyjśc na główną ulicę lub zapytać w hotelowej recepcji.

Aby zaoszczędzić na wejściach do dyskotek, można zakupić specjalny karnet na stronie www.magallufclubpass.com (na której ponadto znajdują się wszystkie informacje dotyczące wydarzeń Magaluf).

Wśród najbardziej popularnych miejsc, wspomnieć pasuje również historyczną plażę Nikki: klub plażowy z dość wysokimi cenami w Calvià Beach Resort. Luksusowy obiekt, na plaży, z basenem, restauracją, gabinetem masażu i muzyką. Wstęp jest bezpłatny, ale zawsze najlepiej zarezerwować wejście z wyprzedzeniem! Nikki Beach otwiera się codziennie od 11:00 do 19:00!

CO ZROBIĆ I CO ZOBACZYĆ W MAGALUF

Podróż do Magaluf oznacza dobrą zabawę o każdej porze dnia, a nie tylko w nocy. W rzeczywistości istnieją trzy parki rozrywki, odpowiednie dla turystów w każdym wieku.

PIRATES ADVENTURE DINNER SHOW

Prawdziwy klasyk Magaluf, bardzo znany i obowiązkowy program dla całej rodziny. Wszelkiego rodzaju akrobacje wykonywane przez tę miłą grupę piratów, w tym teatrze zbudowanym specjalnie na pokaz. Rezerwacji można dokonywać poprzez stronę www.piratesadventure.com/‎

KATMANDU PARK

Park rozrywki w środku Magaluf z różnymi atrakcjami – baseny w tym tylko dla dzieci, zjeżdżalnie i programy przygotowywane przez animatorów. Park rozrywki podzielony na różne sektory, od lat jest jednym z najważniejszych miejsc w Magaluf, zwłaszcza jeśli na wakacje trafiają tu całe rodziny! www.katmandupark.com

PLAŻE MAGALUF

Plaża Magaluf: długa plaża mająca około jednego kilometra. Plaża z parasolami, leżakami i wszelkimi udogodnieniami. Jak można sobie wyobrazić, poranek nie jest zbyt oblegany, ponieważ większość urlopowiczów jest zajęta odpoczywaniem od minionej nocy! Dodatkowo widok na wyspę Sa Porrassa na horyzoncie, jest spektakularny, zwłaszcza o świcie!

Cala del Mago: wymarzona zatoczka, utworzona przez dwie zatoczki. Cala del Mago (plaża dla nudystów) i Spiaggia del Mago. Nazwa pochodzi od filmu z lat 50., który został nakręcony właśnie tutaj. Raj łatwo dostępny z Magaluf, autobusem nr 107 TIB.

GDZIE ZOSTAĆ W MAGALUF: HOTEL LUB APARTAMENT?

Wybór zakwaterowania zależy od kilku czynników. Zasadniczo, jeśli chcesz przyjechać z grupą znajomych, zawsze polecamy wynajem apartamentu: oszczędzasz i masz więcej swobody.

Zawsze polecamy również, jeśli to możliwe, wybrać się na wycieczkę, aby móc zwiedzić wyspę i zobaczyć jej piękno, nie ograniczając się tylko do Magaluf, który z całą pewnością nie jest najlepszym miejscem na poznanie całego oblicza Majorki.

Jeśli natomiast masz zamiar zostać w hotelu, powinieneś wiedzieć, że w większości hoteli trudno będzie spać, a angielscy nastolatkowie kontynuują imprezę na korytarzach i przy basenie przez cała dobę…

Podsumowanie

Jeżeli liczysz na dobrą imprezę, nie przerażają Cie młodzi Anglicy, którzy niestety często nie potrafią się dobrze zachować a nad ranem ledwo czołgają sie w kierunku hoteli – to miejsce będzie ok, jeżeli jednak liczysz na spokojne wakacje z dala od imprez – wybierz np miejscowość Santa Ponca lub Peguera.

Dodaj komentarz