COVID-19 INFORMACJE

Restrykcje i obostrzenia na Majorce – sezon 2022

Sezon letni ma się już końcowi, dlatego zebraliśmy wszystkie potrzebne informacje w jedną całość, aby lepiej przygotować się do podróży na Majorkę.

ZMIANA RESTRYKCJI

7 KWIETNIA 2022 ROKU

OD 20 KWIETNIA ZOSTAJE ZNIESIONY OBOWIĄZEK NOSZENIA MASECZEK RÓWNIEZ W MIEJSCACH ZAMKNIĘTYCH

Są jednak wyjątki: transport publiczny, szpitale, przychodnie i domy opieki.

Zaleca się maseczki miejscu, przestrzeń między osobami jest mniejsza niż 1,5 metra. Zaleca się też korzystanie z nich w przestrzeniach zamkniętych do użytku publicznego, w których przemieszczają się ludzie, takich jak sklepy (centra handlowe, supermarkety, kina ect..)

OSOBY POSIADAJĄCE WAŻNY CERTYFIKAT SĄ ZWOLNIONE Z POSIADANIA KODU QR

Co musisz zrobić przed przylotem lub przyjazdem na Majorkę?

Przylatując na Majorkę wymagany jest TEST lub Certyfikat Covidowy – SZCZEPIENIE LUB OZDROWIENIE. Certyfikat jest ważny 270 dni od podania pierwszej dawki, później należy przyjąć dawkę przypominającą.

 • SZCZEPIENIE: zaświadczenie lub dokument potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19 (certyfikat jest ważny dopiero po 14 dniach od szczepienia)

lub

 • ZAŚWIADCZENIE OZDROWIEŃCA: po przejściu tej choroby w celu wjazdu do Hiszpanii. Może to być Green Digital Certificate (GDC), w przypadku UE, lub dokument potwierdzający te wskazane powyżej, niezależnie od tego, czy podróżny przybywa z państwa członkowskiego UE, czy z państwa trzeciego

lub

 • TEST ANTYGENOWY lub PCR na 48 godzin przed przylotem do Hiszpanii

Dodatkowo, osoby które nie mają szczepienia lub ważnego Certyfikatu, muszą:

 • Wypełnić formlarz FCS oraz wygenerować KOD QR

Możesz odpowiedzieć na pytania zdrowotne i wypełnić formularz tylko wtedy, gdy zostało 48 godzin (2 dni) do przyjazdu. Instrukcja krok po kroku znajduje się tutaj > formularz-zdrowia-instrukcje . Można też ściągnąć aplikacje, gdzie mamy możliwość wystawienia kilku kodów, np dla wszystkich członków rodziny. Aplikacja jest już dopracowana i łatwiejsza w obsłudze, a kod QR zostaje wygenerowany już po chwili. >TUTAJ INSTUKCJA<

Przekraczając granicę zostanie zeskanowany KOD QR. Dodatkowo mierzona jest temperatura.

OSOBY POSIADAJĄCE WAŻNY CERTYFIKAT SĄ ZWOLNIONE Z POSIADANIA KODU QR

Obostrzenia na Majorce

AKTUALIZACJA 07.04.2022

 • Stosowanie maseczki jest obowiązkowe u osób powyżej 6 roku życia:
  • W transporcie publicznym
  • Szpitalach i przychodniach

 • Godzina policyjna BRAK
 • Restauracje – otwarte
 • Bary – otwarte
 • Plaże – otwarte
 • Sklepy otwarte

Przed wylotem do Polski nie trzeba mieć ju szczepień/testów ani wypełniać lokalizacji pasażera.

W wielu miejscowościach dostępne są punkty https://testandfly.org/ Cena testu to 30 euro.

Test na lotnisku w Palmie to koszt:

 • PCR 70 euro
 • antygenowy 30 euro
 • szybki PCR 95 euro
 1. Musisz zarejestrować się TUTAJ, podając obowiązkowe informacje, takie jak imię i nazwisko, płeć, narodowość, numer dowodu lub paszportu, adres zamieszkania, adres e-mail i numer telefonu kontaktowego.
 2. Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem z kodem dostępu, który musisz wprowadzić, aby kontynuować proces.
 3. Kolejnym krokiem jest wybór lotniska, na którym chcesz przeprowadzić test, terminu testu, wprowadzenie danych karty pokładowej i numeru lotu, wybór rodzaju testu, metody płatności oraz zaakceptowanie polityki prywatności.
 4. Po wykonaniu powyższych czynności otrzymasz QR kod z informacją o wizycie (do pobrania), którą będziesz musiał przedstawić przy przyjęciu do laboratorium, aby ułatwić proces administracyjny rejestracji pacjentów oraz uniknąć zbędnych skupisk i kolejek.
 5. System akceptuje płatności online za zakupione usługi (karta lub Paypal). Maksymalny szacowany czas otrzymania wyników testu to 12 godzin.

Test na lotniskach w Polsce to koszt około 200PLN za test antygenowy (wynik do 20 minut). Platność gotówką lub kartą.

Pamiętajcie też o dobrym ubezpieczeniu przed wyjazdem!

Co powinno zawierać ubezpieczenie na wypadek epidemii?

Najważniejsze są koszty leczenia w wysokości przynajmniej 30 000 – 40 000 euro, ale kwotę najlepiej dopasować do kierunku wyjazdu. Zakres usług assistance powinien być możliwie jak najszerszy i oferować jak najlepszą pomoc w razie zarażenia się wirusem. Do takich usług można zaliczyć:

 • organizację transportu powrotnego do kraju lub do miejsca, z którego podróż może być kontynuowana,
 • organizację zakwaterowania na czas powrotu do zdrowia,
 • organizację transportu zwłok lub  pogrzebu za granicą,
 • organizację zakwaterowania i powrotu dla towarzyszy w podróży,
 • przekazywanie pilnych informacji (np. rodzinie lub osobom trzecim),
 • dostarczenie leków,
 • pomoc finansową.

Wszelkich porad odnoszacych sie do wyjazdów, bezpieczeń i rezerwacji wakacji możecie szukać w dobrych i sprawdzonych biurach i u agentów, którzy znają się na organizacji wakacji jak nikt > https://suncenter.pl/

Jeśli podczas pobytu w Hiszpanii masz objawy ostrej infekcji dróg oddechowych (gorączka, kaszel lub niewydolność oddechowa) lub inne objawy kompatybilne z COVID-19, takie jak osłabienie węchu i smaku, dreszcze, ból gardła, bóle mięśni, ból głowy, ogólne osłabienie, biegunka lub wymioty, jesteś zobowiązany do:

 1. Samoizolacji: zostań w domu lub miejscu zakwaterowania i odizoluj się w pokoju. Jeśli nie jest to możliwe, należy zagwarantować bezpieczną odległość 1,5 metra i założyć maskę chirurgiczną w przypadku kontaktu z pozostałymi współmieszkańcami. Zwracaj szczególną uwagę na higienę.
 2. Skontaktuj się ze służbą zdrowia: skontaktuj się z +34 900 100 971 . Jeśli masz uczucie ciężkości, duszności lub ból w klatce piersiowej, zadzwoń pod numer 112.

Co zrobić w przypadku pozytywnego wyniku testu na terenie Hiszpani?
Przestrzegać obowiązujących przepisów i postępować zgodnie z zasadami ustalonymi przez władze sanitarne wspólnot autonomicznych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa na inne osoby. Niezwłocznie opuścić teren lotniska, umówić się na przewóz do miejsca w którym spędziliście ostatnie dni i skontaktować się z lekarzem lub właściwymi władzami sanitarnymi i postępować zgodnie z podanymi przez nich instrukcjami.

Więcej aktualności dotyczących COVID-19, hoteli czy pogody na Majorce znajdziesz na naszych profilach: Instagram Facebook oraz na największej grupie Facebook poświęconej Majorce: MAJORKA 2021 – pytania i odpowiedzi

Related Posts

Dodaj komentarz